מהנדס תוכנה
מהנדס תוכנה

למה כדאי לך להיות מהנדס תוכנה? 

לפני כעשור כולנו חזינו בהתפוצצותה, לכאורה, של בועת ההיי-טק. משכורות העתק התנדפו להן כמו חלום רחוק, אנשים רבים מצאו את עצמם מחוסרי עבודה, חברות ענק לצד חברות סטארט-אפ קטנות פשטו את הרגל וסגרו את הדלתות. את כולנו עטפה אוירה תבוסתנית שהאמינה כי זהו סופו של עידן המחשבים. 

אבל...לא עברו שנתיים והכול חזר לקדמותו, והמצב רק הולך ומשתפר, כמות המשרות רק הולכת וגדלה, וכך גם גובה השכר של מהנדסי תוכנה במשק.  

הכיצד? בפועל אנו חיים בעידן דיגיטאלי שרק הולך ומתחזק עם השנים. כמו כל תחום אחר, גם תחום ההיי-טק אשר מתבסס בעיקרו על הנדסת תוכנה סובל מעליות ומורדות. יחד עם זאת, המגמה ברמת המאקרו היא לכיוון צמיחה באופן מובהק, וכך יהיה גם הדבר בעשרות שנים הקרובות.  

כיום מהנדס תוכנה נהנה מקריירה עשירה ומגוונת, הן ברמת העשייה והן מבחינת כל מה שמתלווה לכך, ברמת השכר, תנאי העבודה, יוקרת המקצוע וכיוצא בזה.  

כיצד תהפוך להיות מהנדס תוכנה ? 

הכשרתו של מהנדס תוכנה מותנית בהשלמת הכשרה אקדמית, באמצעות סיום מסלול לימודי הנדסת תוכנה. לימודיו של מהנדס תוכנה אורכים כארבע שנות לימוד, כאשר מהות הלימודים מתבססת על לימודי שפות התכנות, המתמטיקה והמדעים.  

מסלול הלימודיםאיננו פשוט, ויש לקחת זאת בחשבון לפני שנרשמים ללימודים. אמנם אין מדובר במשהו שאינו מושג, שכן בעזרת שקידה והשקעה תוכלו להגיע להישגים מרשימים בלי בעיה, אך מדובר בלימודים שבהחלט מצריכים השקעה. השקעה זה עניין של הקדשת זמן ומלוא הרצינות, מה שאומר שסביר להניח שבעת הלימודים לקראת תואר מהנדס תוכנה תזדקקו להשקיע שעות רבות ללימודים, עבודות ופרויקטים.  

אחד מהפרמטרים החשובים שיש להתייחס אליהם בבואכם להירשם ללימודי הנדסת תוכנה זהו מוסד הלימודים בו תבחרו ללמוד. למוסד הלימודים יכולה להיות השפעה רבה על מהלך הקריירה שלכם, שכן מעבר לרמת ההכשרה אותה תקבלו, אשר מושפעת באופן ישיר מרמת המוסד בו תבחרו ללמוד, ישנה חשיבות גבוהה גם לרמת הנטוורקינג אותו יכול לספק לכם מוסד הלימודים.  

מכללת אפקה היא אחד מהמוסדות האקדמיים המובילים בתחום הנדסת תוכנה. המכללה מתמקדת בהכשרת מהנדסים, כך שזהו למעשה מוסד לימודים ייעודי המשמש ללימודי הנדסה באופן כללי, והנדסת תוכנה בפרט. מסלול הלימודים חופף לזה של האוניברסיטה, בעוד שלמכללה יש יתרון משמעותי על פני יתר מוסדות הלימוד. מכללה אפקה מתחזקת ומשמרת קשרים עם כל ארגוני ההיי-טק ותעשיית עתירת הידע. המיקום הגיאוגרפי האסטרטגי שלה פועל לטובתה במקרה זה, כך שבוגרי המכללה זוכים ליהנות מיתרון אדיר, שכן בתום לימודיו, מהנדס תוכנה בוגר מכללת אפקה מבוקש על ידי הארגונים השונים, כך שבפועל תהליך חיפוש העבודה של הבוגרים בתום הלימודים הוא קצר ביותר.