מכללת אפקה - המהנדסים של העידן החדש

אפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל־אביב, נמנית עם המוסדות האקדמיים המובילים בתחומי ההנדסה והמדעים ופעילותה מוכרת על־ידי המועצה להשכלה גבוהה.

המכללה הוקמה בשנת 1996, ומאז סיימו בה את הלימודים בתחומי ההנדסה והמדעים לתואר ראשון ושני יותר מ־8700 מוסמכים, מוסמכות, בוגרים ובוגרות. בוגרי המכללה השתלבו בתפקידי מפתח בתעשייה בארץ ובעולם בתחומי ההיי־טק, הטכנולוגיה, המחקר והפיתוח, הביטחון, האלקטרוניקה, התוכנה, הרפואה, המכונות והניהול או המשיכו ללימודים מתקדמים לתואר שני ודוקטורט במוסדות אקדמיים בארץ ובעולם.

במכללת אפקה יש כיום כ־340 חברי סגל אקדמי בכיר ומרצים , וכ־3500 סטודנטים וסטודנטיות המגיעים מכל רחבי הארץ ללמוד במכללה. אפקה מציעה שבעה מסלולי לימוד לתואר ראשון וחמישה מסלולים לתואר שני עם וללא תזה. המכללה מקיימת פעילות מחקר ופיתוח ענפה, ולשם כך עומד לרשותה בין היתר בניין מעבדות חדשני, מאובזר בציוד מתקדם ורשות מחקר פעילה; חוקרי המכללה זוכים למענקי מחקר ומעורבים בשיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים והתעשייה בארץ ובעולם.

הלימודים באפקה מושתתים על מודל ייחודי של תהליך חינוך מהנדסים. במכללת אפקה אנו פועלים מתוך התבוננות הוליסטית על תהליך חינוך הסטודנטים במשך שנות הלימודים בכלל סוגי הפעילויות – בלימודים בכיתות ובמעבדות ובפעילויות רבות שהמכללה מציעה מחוץ לתוכנית הלימודים. בתהליך חינוכם של כל סטודנט וסטודנטית שמנו לנו כיעד לפתח ולטפח לא רק את הידע שלהם אלא גם את המיומנויות החיוניות לעולם התעסוקה המשתנה ואת עולמם הערכי והאתי. אפקה רואה בהוראה חדשנית מרכיב מהותי במודל שלה ומקדמת הוראה ולמידה מסוגים שונים תוך שילוב טכנולוגיות מתקדמות התומכים ברכישת מיומנויות נדרשות כמו עבודה בצוות ויכולת הצגה אפקטיבית בשפה האנגלית. באפקה תזכו לחוויה אקדמית רלוונטית, מעוררת סקרנות ומהנה המבוססת על פדגוגיה חדשנית ומרחבי למידה מותאמים.

הבוגרים והבוגרות שלנו מסיימים את לימודיהם כשהם בעלי הידע, המיומנויות והערכים הנדרשים כדי לתפקד בחברה באופן מיטבי ולהצליח בשוק התעסוקה. מערכת הקשרים הענפה שפיתחה המכללה עם ארגונים, חברות ומוסדות מובילים בתעשיית ההיי־טק ובמשק הישראלי מאפשרת לסטודנטים להיחשף כבר במהלך לימודיהם אל העולם שאחרי התואר, לפתח קשרים ולזכות בניסיון תעסוקתי ראשוני שיקנה להם יתרון בהמשך דרכם.

אפקה פועלת מתוך תפיסת חינוך רחבה, המייחסת חשיבות לקשר בין החוליות בשרשרת הרצף החינוכי כולו – מהגן ועד האקדמיה. לאורך שנות לימודיהם זוכים הסטודנטים והסטודנטיות שלנו להיות חלק משיתוף פעולה פורה בין מערכת החינוך לאקדמיה ולתעשייה, לחשוף את דור העתיד ליופי שבהנדסה ולהותיר חותם בקהילה.

בוגרינו ובוגרותינו הם מי שיניעו את צמיחתה של מדינת ישראל, ויהיו חלק מתהליכים מקומיים, לאומיים ובין־לאומיים; בעזרת המיומנויות שאנו מקנים בלימודים באפקה, כגון חשיבה ביקורתית, עבודת צוות רב־תחומית, תקשורת אפקטיבית ולמידה עצמית, הם יוכלו לפתור בעיות, לפתח מוצרים וכלים שישפיעו על החברה ועל האנושות כולה, ולהיות סוכני שינוי אמיתיים.

כי הנדסה ומדעים אפשר ללמוד בכל מקום.

בסוף, ההבדל הוא אפקה.