אודות המועדון

הנדסה שנוהגת באחריות. אפקה היא המוסד האקדמי היחיד בישראל שבו קיימת התמחות רכב עבור סטודנטים לתואר ראשון בהנדסה מכנית. כמצופה, פועל באפקה מועדון רכב המפגיש על בסיס קבוע סטודנטים מכלל תוכניות הלימוד. אשר חולקים אהבה משותפת לתחום הרכב ומבקשים ליישם את לימודי ההנדסה, הלכה למעשה, באמצעות תכנון ובנייה של כלי רכב.

בקיץ 2023 השיק המועדון רכב סולארי עליו עבדו הסטודנטיות והסטודנטים משלב התכנון ועד לשלב הנסיעה. בסיס הרכב הסולארי הוא רכב שטח מסוג איזי ריידר. הבסיס עבר התאמות ושינויים במבנה ובממדים ועליו הותקנו יריעות סולאריות.

לא מכבר הוצג הרכב הסולארי של אפקה בתערוכת Ecomotion לתחבורה חכמה, ובה זכו חברי וחברות מועדון הרכב לשבחים רבים מאנשי תעשיית הרכב, מחברי קהילת היזמות, מהתקשורת ומִשותפים פוטנציאליים לעתיד.
בימים אלה נמצא המועדון בעיצומן של הכנות לקראת מסע חוצה ישראל בן מאות קילומטרים. במסגרתו יציגו הסטודנטיות והסטודנטים את הרכב לתלמידי בתי ספר, בעיקר בערי פריפריה חברתית וגאוגרפית, במטרה לחשוף ולעודד אותם ללימודי הנדסה ולהעלות את המודעות של דור העתיד לחשיבות המעבר לאנרגיות מתחדשות.

אפקה מאמינה שהנדסה – בכוחה לשנות את העולם. מועדון הרכב מצליח באמצעות הנדסה ליצור מודעות לחינוך הטכנולוגי גם בקרב ילדי הפריפריה וכן להעלות את השיח על חשיבות ויעילות מקורות אנרגיה חלופיים.

ליצירת קשר עם מועדון הרכב- Afecar@s.afeka.ac.il

חברי מועדון הרכב הסולארי. צילום: רונן טופלברג

הצטרפות למועדון הרכב

*שדה חובה

במילוי טופס זה אני מסכים לסעיפים המפורטים מטה

1. באמצעות שליחת טופס זה ברצוני להביע את רצוני להשתתף במועדון המפורט מעלה.
2. ההשתתפות במועדון מזכה אותי להשתתף בכל פעילויות המועדון ולציין זאת בכל הרשתות החברתיות שלי, בקורות החיים שלי ולרבות בלינקדאין הפרטי שלי.
3. המועדון הינו מועדון סטודנטים של מכללת אפקה ומייצג אותה בכל פעילות.
4. כחבר המועדון אני מתחייב לייצג את אפקה באמצעות ביגוד נושא לוגו אפקה ושם המועדון, באם יסופק ביגוד כזה לנבחרת על ידי המכללה, בפעילויות המועדון.
5. שליחת טופס זה מהווה אישור למכללת אפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, לעשות שימוש בצילומים ו/או קטעי וידאו בפעילות במסגרת המועדון לצרכי פרסומים שונים במדיות שונות, כולל באינטרנט, ללא תמורה ועל פי שיקול דעת מכללת אפקה או מי מטעמה.
אישור זה הוא בגדר ההסכמה הנדרשת לפי חוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981 וחוק זכויות יוצרים, תשס"ח-2007 ושליחת אישור זה מהווה הסכמה לעניין הדרישות החוקיות הנדרשות לעניין זה לכל דבר ועניין.