אודות המועדון

שיפור תהליכי שיקום, שיפוץ ושיקום מועדוני נוער ומשלחות הומניטריות לילדי פליטים: המהנדסים לעתיד של אפקה מוכיחים כי כשיש רצון – אין גבולות.

בשנים האחרונות פועל באפקה סניף של ארגון "מהנדסים ללא גבולות", ארגון בין־לאומי המוציא לפועל פרויקטים הנדסיים ויוזמות חינוכיות שמטרתם לפתור בעיות עבור אוכלוסיות מוחלשות בארץ ובעולם.

מאז שהוקם הסניף, השתתפו סטודנטים רבים במגוון רחב של פעילויות בארץ ומעבר לים והביאו לשינוי של ממש בחיי אנשים. בשנת הלימודים תשפ"ג בלבד יצאו שלוש משלחות של סטודנטים מאפקה, חברי המועדון, למשלחת הומניטרית לפולין, ובמסגרתה סייעו לילדי פליטים אוקראינים ולחברי הקהילה.

ארגון "מהנדסים ללא גבולות" הוא ארגון הפועל בלמעלה מ־40 מדינות ברחבי העולם ובו כ־15,000 מתנדבים ובהם גם סטודנטים לתואר ראשון ושני במכללת אפקה.
בשנים הראשונות לפעילותו התרכז המועדון המקומי במציאת פתרונות הנדסיים לאוכלוסיות מוחלשות בישראל.

מכללת אפקה גאה בסטודנטים ובבוגרים שלה שמוכיחים שהם מחוללי שינוי, אנשי עשייה וחזון והם אנשים בעלי משמעות בחברה.

חברוּת במועדון "מהנדסים ללא גבולות" והתמיכה של המכללה בסטודנטים היוצאים לפעילויות ולמשלחות במסגרתו, היא דוגמה נוספת לאופן שבו אפקה מעודדת את הלומדים בה לחשוב מעבר לאפשרי ולהגשים את החלומות, לא רק שלהם, אלא של החברה כולה.

ליצירת קשר - EWB.Afeka@mail.afeka.ac.il 

מהנדסים ללא גבולות בפתח תקווה

פעילויות מרכזיות

בין הפעילויות המרכזיות: חבירה לבית לוינשטיין, מוסד שיקומי שבו עשו הסטודנטים התאמות של מכשירים שונים במטרה לסייע לחולים בתרגול פיזיותרפיה. כמו כן הם פיתחו תוכנה ייעודית  המאפשרת לבחון, לתעד ולכמת את דרך ההתמודדות של מטופלים עם בעיות קוגניטיביות שונות, ויכולה לשמש גם כלי עזר מחקרי לפיתוח שיטות טיפול יעילות יותר. נוסף לכך, הגיעו חברי הסניף למועדוני נוער בארץ, עזרו בשיפוץ ובבנייה ופעלו לייצר פתרונות הנדסיים לצורכי הילדים.

עם פתיחת שנת הלימודים תשפ"ג יצאה משלחת ראשונה מאפקה לפולין כדי להתנדב בקהילות של פליטים אוקראינים. במשך השנה יצאו שלוש משלחות. הסטודנטים סייעו לחברי הקהילות להקים מועדוני ילדים ונוער, לבנות חצרות משחקים וחממות לגידול עצמי של מזון, לשפר תשתיות ועוד. חברי הקהילות הודו לסטודנטים מאפקה והביעו את הערכתם בפניהם.

משלחת לודג'

הצטרפות למועדון מהנדסים ללא גבולות

*שדה חובה

במילוי טופס זה אני מסכים לסעיפים המפורטים מטה

1. באמצעות שליחת טופס זה ברצוני להביע את רצוני להשתתף במועדון המפורט מעלה.
2. ההשתתפות במועדון מזכה אותי להשתתף בכל פעילויות המועדון ולציין זאת בכל הרשתות החברתיות שלי, בקורות החיים שלי ולרבות בלינקדאין הפרטי שלי.
3. המועדון הינו מועדון סטודנטים של מכללת אפקה ומייצג אותה בכל פעילות.
4. כחבר המועדון אני מתחייב לייצג את אפקה באמצעות ביגוד נושא לוגו אפקה ושם המועדון, באם יסופק ביגוד כזה לנבחרת על ידי המכללה, בפעילויות המועדון.
5. שליחת טופס זה מהווה אישור למכללת אפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, לעשות שימוש בצילומים ו/או קטעי וידאו בפעילות במסגרת המועדון לצרכי פרסומים שונים במדיות שונות, כולל באינטרנט, ללא תמורה ועל פי שיקול דעת מכללת אפקה או מי מטעמה.
אישור זה הוא בגדר ההסכמה הנדרשת לפי חוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981 וחוק זכויות יוצרים, תשס"ח-2007 ושליחת אישור זה מהווה הסכמה לעניין הדרישות החוקיות הנדרשות לעניין זה לכל דבר ועניין.