אפליקציה

הדס אליהו ודנה שפקובסקי

הנדסת תעשייה וניהול

בהנחיית: רביטל מרום אלגרבלי

אפליקציה לתזונה טבעונית וללא גלוטן

אפליקציה

הדס אליהו ודנה שפקובסקי

הנדסת תעשייה וניהול

בהנחיית: רביטל מרום אלגרבלי

תזונה טבעית

מטרת/מהות הפרויקט 

מטרת פרויקט זה היא להקים אפליקציה בה יהיה ניתן לחפש מסעדות, עסקים פרטיים, בלוגים ומתכונים טבעוניים וללא גלוטן. האפליקציה תאגד ותרכז את כל המידע על תזונה טבעונית וללא גלוטן ותהפוך לפלטפורמת שיתוף מתכונים והמלצות, פרסום עסקים פרטיים וחיבור בין בתי עסק לצרכנים פוטנציאלים.

כיצד נולד הרעיון?

זיהינו קושי אצל טבעונים ואנשים שלא אוכלים גלוטן במציאת מקומות לאכול ולקנות מזון. טבעונים חדשים מחפשים המלצות למתכונים ועזרה בהסתגלות לאורח החיים החדש. ישנה  כמות מידע עצומה המפוזרת ברשת, אך ללא פלטפורה נוחה אחת שמאגדת את כל המידע.

בנוסף, ראינו שיש המון עסקים פרטיים שמכינים אוכל בבית ומפרסמים את עצמם בקבוצות בפייסבוק, לכן רצינו לבנות פלטפורמה נגישה לפרסום אותם בתי עסק.

מדוע בחרתם בפרויקט הזה?

בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית במספר הטבעונים בעולם ובישראל בפרט. תל אביב קיבלה את הכינוי "בירת הטבעונות העולמית" וברוב המסעדות ישנן מנות טבעונית בתפריט. למרות זאת אין מקום אחד שמאגד את כל המידע.

לאחר שערכנו סקר שוק ראינו כי ישנן מספר אפליקציות בישראל למציאת מסעדות המציאות מנות טבעונית. אפליקציות אלה טובות למציאת מסעדות בלבד אך הן אינן מאגדות מידע נוסף.

בנוסף, קיימת אוכלוסייה גדולה של אנשים אשר צורכים תזונה ללא גלוטן הן מסיבה בריאותיות והן מסיבות אחרות.האפליקציות הקיימות בשוק לתזונה ללא גלוטן הן בודדות וממשק המשתמש שלהן לא מזמין ונוח.

האם יש סיפור אישי שלכם או של קרוב אליכם שקשור לפרויקט?

אני, הדס טבעונית כבר 6 שנים, ואחותי טבעונית ולא אוכלת גלוטן כבר 7 שנים. לאחותי קשה מאוד למצוא מקומות לאכול בחוץ ולקנות אוכל טבעוני וללא גלוטן, שכן התזונה מצומצמת מאוד. רציתי למצוא פתרון עבור אחותי ועבור עוד רבים שחווים את הקושי באורח חיים זה, וחשבתי מה יכול להקל ולעזור על אימוץ אורח החיים החדש.

 איזה מענה הוא נותן ולאיזה אוכלוסייה?

 האוכלוסיה אליה מיועדת האפליקציה היא טבעונים ואנשים שלא אוכלים גלוטן(צליאקים או מסיבה אחרת).

מרבית הטבעונים ואנשים שנמנעים מגלוטן לא נעזרים באפליקציות הקיימות בשוק ומעדיפים לחפש בקבוצות ייעודיות בפייסבוק, לחפש המלצות בבלוגים מפורסמים ואף לחפש ברחבי הרשת.

בנוסף לכך בעלי עסקים פרטיים מפרסמים את עצמם באותם דפי פייסבוק ובשל התחלופה הגבוהה של הפוסטים שם הם נבלעים ולא מקבלים את הפרסום הרצוי. קיימת קהילה גדולה מאוד בפייסבוק לשיתוף והמלצות אבל הפלטפורמה הזאת אינה נוחה בשל כמות הפרסומים הרבה שיש שם. לכן רצינו להקים פלטפורמה אחת נוחה לאוכלוסייה זאת.