כמה תרוויחו בתור מהנדסים מתחילים?

מה זה? עם קדמת הטכנולוגיה ומהפכת החדשנות, עולם ההנדסה הופך להיות חלק בלתי נפרד מתחום הרפואה. הנדסה רפואית נועדה לספק פתרונות הנדסיים לבעיות רפואיות, לתכנן ולפתח מכשור רפואי ולחקור בעיות מתחומי מדעי החיים והרפואה לתועלת ולרווחת האדם.

תכל'ס, מה עושים? המשרות בתחומי ההנדסה הרפואית משתנות בהתאם לפיתוחים והחידושים הטכנולוגיים וכמובן בהתאם לקשרים העסקיים של החברה עבורה תעבדו בעתיד . מהנדסים רפואיים יכולים לעסוק בייעוץ הנדסי שיווקי, אפיון מערכות רפואיות, ניסויים קליניים ואנליזות, בקרת איכות ואינטגרציה. תוכלו להשתלב בתפקידים בתחומי הנדסת מערכות, הכוללים העברה מפיתוח לייצור והנדסת הייצור. בחלק מהתפקידים תוכלו לעסוק גם במחקר ובפיתוח של פתרונות שונים מתחומי ההנדסה.

איפה עובדים? כמהנדסים רפואיים ייפתחו בפניכם לא מעט אפשרויות. חברות בתחום המדיקל, הנדסה ביו רפואית והסטארט אפים הרבים רק הולכים ומתרבים והם מחפשים אתכם. גם חברות רפואה המפתחות מוצרים משלהן, נוטות לכיוון המכני-פיזיולוגי, כגון תחום עיבוד תמונה (כמו למשל מוצרי MRI,) או חברות המפתחות מערכות מידע לבתי חולים. רובן ככולן מחפשות מהנדסים רפואיים.

כמה תקבלו: שכר מהנדס רפואי מתחיל נע בין 12,000 ל-14,000 ₪ בממוצע בחודש.

הנדסת תעשייה וניהול

מה זה? הנדסת תעשייה וניהול היא תחום הנדסי המשלב תורות מעולם התעשייה, המתבססות על מודלים מתמטיים ומדעיים. התחום הולך ומתפתח, בעיקר בשל הצורך הגובר במציאות פתרונות בארגונים ובחברות העוסקים בשיטות מחקר, חדשות ופיתוח מוצרים חדשים. תחום ההנדסה בתעשייה כבר מזמן אינו משתייך רק לרצפת חדרי הייצור, והוא התרחב גם לענף הפנים ארגוני ומציע מענה משמעותי ביותר גם בתחומי השירות והניהול.

תכל'ס, מה עושים? קחו בחשבון שבכל מקום שתגיעו אליו, תפקידכם כמהנדסי תעשייה וניהול יהפוך אתכם מיד לבעלי תפקיד מפתח מרכזי מאוד בחברה, הנוגע באינספור תחומים. בתור מהנדסי תעשייה וניהול המשמשים כמנהלי פרויקטים תצטרכו להפגין ידע בניהול מטריציוני, תוך כדי תיווך בין מחלקות הפיתוח, השיווק, המכירות, הספקים, הייצור והקשר מול הלקוח. בנוסף, יהיה עליכם לדאוג לנושא התקציבים, העמידה בלוחות הזמנים וכמובן איכות המוצר. יהיה עליכם לדעת להפעיל את הגורמים השונים בארגון במטרה לקדם את הפרויקט ללקוח. מהנדסי תעשייה וניהול שייבחרו את עולם מערכות המידע יתווכו בין עולמות הפיתוח והקודים לבין הלקוח ובין הממשקים הפנים ארגוניים. תדרשו לנתח את תהליכי העבודה, להבין את הצרכים, את יכולות המערכת ואת האילוצים שלא פעם מתלווים אליה, ותמיד לחשוב על פיתוחים עתידיים.

איפה עובדים? מהנדסי תעשייה וניהול משמשים כיועצים במשרדי פירמות מול תעשייה מסורתית (low tech, מפעלים) ובפירמות משרדי ייעוץ. בנוסף, תוכלו לעבוד גם במוסדות ציבור ובחברות היי-טק. תוכלו לעבוד כמהנדסי בקרת איכות, מהנדסי תפעול וייצור, מהנדס או"ש (ארגון ושיטות) וקביעת תקני שכר, מהנדסי שירות, מהנדסי לוגיסטיקה ותכנון (פלנרים, למשל), מהנדסי ממשקי אדם (מכונה, ארגונומיה) ועוד.
חברות מערכות מידע וחברות היי-טק שיש להן מוצר ליבה בפיתוח, תמיד מחפשות מהנדסי תעשייה וניהול, בין היתר כאנליסטים – בתחומי כריית מידע, פיתוח ממשקי לקוח UI, UX, GUI ותוכלו להשתלב גם בחברות שזקוקות לבדיקות QA.

כמה תקבלו? שכר התחלתי של מהנדס תעשייה וניהול נע בין 10,000 ל-12,000 ש"ח בממוצע בחודש.

הנדסה מכנית

מה זה? הנדסה מכנית הינה ענף הנדסי העוסק בתהליכי מחקר, תכנון, פיתוח, ייצור ותחזוקה של מערכות מכניות ומערכות אנרגיה. לכאן נכנסים גם מנועים, כלי רכב, מכונות, מערכות הפקת אנרגיה וניצולה, מערכות מיזוג אוויר, מערכות בקרה ואוטומציה, רובוטים ומערכות אלקטרו-מכניות.

תכל'ס מה עושים? מהנדס מכני הוא למעשה הטכנולוג הרואה בראייה מערכתית רחבה את תהליך פיתוח המוצר בפועל. הוא מכיר את עולמות החומרה, התכנה והמכניקה, ולכן הוא נדרש כמעט בכל מקום בו יש פיתוח של מכלול הכולל היבטים מכניים. לרוב הוא ילווה מוצר החל משלבי האיפיון שלו, דרך הפיתוח, הבדיקות והניסויים, ועד העברתו ליצור ותמיכה בלקוח. רק תחשבו על רעיון שראיתם אותו בעיני רוחכם יוצא אל הפועל וקורם עור וגידים. בחלק מהתפקידים תעבדו מול תוכנות לתכנון הנדסי מכני, הכוללות חישובים, תכנונים וסימולציות.

איפה עובדים? מהנדסים מכנים משתלבים בשלל תחומים כמו למשל בחברות ביטחוניות, חברות תשתיות ואנרגיה, חברות בתחום המדיקל, דפוס תלת מימד ועוד. בחברות הפירמה, משרדי תכנון וייעוץ הנדסי מכני לארגונים תוכלו לעבוד כמהנדסי תכנון ופיתוח. גם משרדי פטנטים וחברות עיצוב תעשייתי זקוקות לא פעם למהנדסי מכונות כמוכם. בחברות ההיי-טק הפועלות בתחומים שונים, ישנו ביקוש גובר למהנדסים מכניים שישמשו כמהנדסי תכנון הנדסי מכני במחלקות הפיתוח השונות. גם בתעשיות המסורתיות, כגון טקסטיל, מתכות וחומרים, פלסטיקה ועוד תוכלו לתפוס עמדות מפתח, תוכלו לשמש כמהנדסי שירות ומכירות, מהנדסי אנליזות במעבדות או בשטח וכמנהלי פרויקטים הנדסיים בתחומים שונים. שפע של אפשרויות שרק מצריכות מכם לבחור.

כמה תקבלו? שכר מהנדס מכנית מתחיל נע בין 10,000 ל-14,000 ש"ח בממוצע בחודש.

הנדסת תוכנה

מה זה? הנדסת תוכנה מקיפה כוללת את הידע, השיטות והכלים הנדרשים עבור כלל התהליכים הקשורים בייצור התוכנה תוכנות מחשב, החל משלב האיפיון הראשוני, דרך בניית התוכנה, תהליך בדיקות התוכנה, תחזוקת תוכנה מול הלקוח. תחום זה נועד להפחית את המורכבות שבפיתוח תוכנה, לשפר את אמינותה ולהקטין את עלויות התפעול והתחזוקה. לכאן נכנסים גם תפקיד פיתוח מערכות מורכבות הכוללות חומרה, תוכנה ותקשורת. הנדסת תוכנה מושתתת על הבסיס התיאורטי של מדעי המחשב, הנדסת מחשבים, הנדסת מערכות, הבטחת איכות, הנדסת אנוש וניהול פרויקטים.

תכל'ס מה עושים? היכולת של מהנדסי תוכנה להמיר פתרון בעיות ולממשם לקוד יישומי, מעניקה להם לא מעט עצמה וידע הניתנים למימוש בהרבה תחומים. בתחום הניהול הטכנולוגי, למשל, יוכלו מהנדסי התוכנה לעבוד כמנהלי צוותי פיתוח, כמנהלי פרויקט או מוצר. חלקם ישתלבו בתפקידים הכוללים נגיעה בממשקי לקוח ובממשקים הקשורים לתהליכי מכירה, שיווק ותמיכה. חלק אחר יבצע תפקידים מערכתיים ורוחביים יותר, כגון מהנדסי מערכת, מנתחי מערכות, מנהלי מרכזי תמיכה-פיתוח ויועצים בשלבי מכירה ושיווק.

איפה עובדים? מהשוק מהפיכת הIOT (האינטרנט של הדברים) מאפשרת למהנדסי תוכנה שלל אפשרויות קריירה רבות ומגוונות. מהנדסי תוכנה יכולים למצוא את עצמם במשרות בכירות בחברות מערכות מידע, בחברות המתעסקות בכל מה שקשור לעולם המובייל, לחברות למידה און ליין שמתפתחות בצורה מדהימה, בחברות סייבר שצוברות תאוצה בארץ ובעולם ובחברות אבטחת מידע. מהנדסי תוכנה יכולים להשתלב בענקיות התוכנה והתקשורת, בחברות ביטחוניות וגם בסטארט אפים חדשניים שצמאים לפונקציה הזו בעסקים שלהם. אגב, לא פעם תגלו שההכשרה שלכם כמהנדסי תוכנה תאפשר לכם להגשים את החלומות שלכם, ורעיונות שתעלו עליהם במהלך הלימודים יהפכו בהמשך לסטארט אפים שלכם, אשר באמצעות הכלים שתרכשו תוכלו להפוך אותם למציאות.

כמה תקבלו: שכר מהנדס תוכנה מתחיל נע בין 12,000 ל-15,000 ש"ח בממוצע בחודש.

 

למידע למועמד לתואר ראשון במקצעות ההנדסה והמדעים לחץ כאן 

למידע למועמד לתואר שני במקצועות ההנדסה והמדעים לחץ כאן 

תחנת רכבת

 • 7 דק'
 • 25 דק'
 • 7 דק'
 • 11 דק'

פארק הירקון

 • 6 דק'
 • 20 דק'
 • 6 דק'
 • 17 דק'

קניון אילון

 • 9 דק'
 • 29 דק'
 • 9 דק'
 • 16 דק'

חוף הים

 • 16 דק'
 • 16 דק'
 • 35 דק'
מתעניינים בלימודים?
מתעניינים בלימודים?

*שדה חובה

מתעניינים בלימודים?