ראייה ממוחשבת היא מהתחומים הצומחים ביותר בהנדסה, ומאפשרת ניתוח והבנה אוטומטית של תמונות ושל וידאו, שמהווים חלק מהותי, כ-80%, מתעבורת האינטרנט העולמית, לכן הוא נלמד במסגרת לימודי מדעי הנתונים.
קורס זה מהווה המשך ישיר לקורס המבוא לראייה הממוחשבת והוא מתרכז כמובן בשיטות מבוססות רשתות נוירונים לשימושי ראייה ממוחשבת. הקורס מתאים לסטודנטים בכל מסלולי התוכנה בעלי רקע מתאים, ובפרט למסלול למידת מכונה. הוא כולל התייחסות לטכנולוגיות עדכניות בחזית התעשייה והמחקר.

הקורס יהיה במתכונת דומה לקורס המבוא, אם כי אינטנסיבי פחות מבחינת כמות העבודות, אך מעמיק ומתקדם לא פחות מבחינת התוכן המקצועי.
נושאי הקורס העיקריים כוללים: חזרה והרחבה של דטקציה (גילוי), סגמנטציה, רשתות זמניות (Recurrent Neural Networks, RNN); attention, טרנספורמרים, רשתות ליצירת תמונות (GAN); ראייה תלת מימדית ורשתות לניתוח וידאו, Reinforcement Learning. הקורס כולל הרצאה שבועית
פרונטלית (בהיקף של 2 ש"ש),ומעבדה \ תרגול שבועית (בהיקף של 2 ש"ש).
במעבדה יתרגלו ויתנסו הסטודנטים בהיבטים מעשיים של ראייה ממוחשבת מבוססי למידה עמוקה, תוך חשיפה למאמרים ומקורות מדעיים בתחום מצד אחד, ולקוד ושיקולים מעשיים מצד שני. תרגילי המחשב יבוצעו בסביבת python עם Jupyter, (לוקאלית או בסביבת Google-Colab) תוך שימוש בספריות
מתאימות