משלחת לודג'
מכתבי תודה וציורים של ילדי פולין

משלחת שלישית של מהנדסים ללא גבולות- סניף אפקה, יצאה בקיץ 23 לביקור בן שבוע בעיר לודג' שבפולין, שם התנדבו לסייע לקהילת פליטים אוקראיניים.

המשלחת, שמנתה חמישה סטודנטים לתואר ראשון ושני מאפקה, יצרו, יחד עם הקהילה וילדיה, פתרונות הנדסיים לפערים אותם חוו הילדים והוריהם במציאות הבלתי אפשרית: שיקום ויצירת תשתיות, בניית גן ומגרש משחקים, פינת כושר, שתילת גינה ועוד.

חברי המשלחת מספרים כי בינם לבין הילדים נוצר קשר מיוחד וכי המשפחות קיבלו את פניהם בחום ובתודה ואף הכינו להם מאכלים אוקראיניים מסורתיים לארוחות הצהריים.
"הם ילדים מאוד יצירתיים ואוהבים לעבוד עם הידיים אז היה כיף מאוד שהם רצו להשתתף בכל שלב בתהליך" מספרת אילנה חלטיאן, חברת המשלחת ומוסיפה "ביום האחרון הפתיעו אותנו ההורים עם עוגות ושלטי תודה, כשעזבנו הילדים רצו אחרינו וניפפו לנו לשלום. איזה פרויקט מדהים ואיזה תחושת שליחות".

אז תעשו כבוד לחברי המשלחת:

  • אילנה חלטיאן – שתתחיל שנה שניה בלימודי מערכות תבונית (תואר שני)
  • שניר האובן – שיתחיל שנה ד' בהנדסת תעשייה וניהול
  • אוהד גלברד – שיתחיל שנה ג' בהנדסת תעשייה וניהול
  • לידור קרברסקי – שיתחיל שנה ב' בהנדסת חשמל
  • רועי מישל קוצ׳וק – שיתחיל שנה ב' בהנדסת חשמל


מכללת אפקה גאה בסטודנטים ובבוגרים שלה, שמוכיחים עצמם כמחוללי שינוי, אנשי עשייה וחזון וכאנשים בעלי משמעות בחברה. זו אינה משלחת חד פעמית ואפקה שואפת לפעילות המשכית מול הפליטים ובכל מקום שבו שהבאת הטכנולוגיה יכולה לשפר את חייהם. ההשתתפות במשלחת היא דוגמה נוספת לאופן בו אפקה מעודדת את הלומדים בה לחשוב מעבר לאפשרי ולהגשים את החלומות, לא רק שלהם, אלא של החברה כולה.

 

 

משלחת לודג'
משלחת לודג'
משלחת לודג'