מנטורים
מנטורים

הסתיים המחזור השלישי של תוכנית המנטורים לבוגרי ובוגרות אפקה

בחודש ספטמבר 2023 סיים מחזור מספר 3 את תוכנית המנטורים של אפקה- תוכנית בהשתתפות בוגרי ובוגרות אפקה, המפגישה מדי שנה מהנדסים מנוסים בדרגים הבכירים בשדרת הניהול של חברות ההיי-טק וההנדסה, עם מהנדסים ג'וניורים, הנמצאים בתחילת דרכם המקצועית.
בתוכנית השתתפו כ-13 צמדים של בוגרי ומוסמכי אפקה ממגוון רחב של תוכניות לימוד, תפקידים ושלבים בקריירה.
מפגש זה מאפשר חיבור מיוחד ולא שגרתי, שלא היה נוצר בדרך אחרת ובטח נוכח מהפכת ה- AI, המדגישה את חשיבות המפגש האנושי, שסביר שטכנולוגיה לא תצליח להחליף.
מטרת התוכנית היא מינוף כישורים ומיומנויות, קבלת השראה, ערך מוסף מקצועי ופיתוח אישי. תכניה נוצרו כך שהיא מעניקה ערך לכלל המשתתפים, מנטורים כחניכים. מעבר לחניכה הצמודה, המשתתפים נהנו מליווי וייעוץ אישי מאנשי מקצוע מומחים, וקיבלו העשרה באמצעות שיח עמיתים עם חבריהם המנטורים.

באירוע הסיום של המחזור ה- 3, נפגשו המשתתפים לסיכום התהליך שנמשך כחצי שנה בשיתוף המוביל המקצועי, ד"ר אמיר כפיר, פסיכולוג ויועץ ארגוני ומנהיג שינוי מנהלים הפועל באופן שוטף ביותר מ-40 מדינות. 
משתתפי התוכנית  שיתפו אודות התהליכים המשמעותיים שחוו במהלך התוכנית:
הבוגרים הג'וניורים שיתפו כי חלקם מצאו עבודה חדשה, חלקם חקרו תחומים שלא הכירו וחלקם פתחו דלתות שחשבו שלא יצליחו לפתוח.
המנטורים סיפרו עד כמה נתרמו מהחיבור למנטיז, שאתגרו אותם, גרמו להם ללמוד על עצמם ויצרו תחושת סיפוק, ורבים מהם שיתפו שהמפגשים הביאו אותם לתהליך משל עצמם. צמדים רבים הצהירו שימשיכו וישמרו על הקשר בזמנם הפנוי ומתוך רצון הדדי.

דגנית ציטרין בר-און, מנהלת קשרי בוגרים:
"כמוסד אקדמי מוביל לחינוך מהנדסים נמשיך לחזק ולייצר ערך מוסף למיומנויות האנושיות הייחודיות באמצעות מפגשים אישיים בין הבוגרים. כל זאת בה בהלימה לחזון אפקה, השואף לחינוך מהנדסים.ות לתעשייה תוך שילוב ידע מקצועי לצד חיזוק מיומנויות הנדרשות למהנדסים.ות במציאות המתפתחת תמידית".

רפי לוי, מנטור.
בוגר הנדסת חשמל
מנכ"ל
FreeCell limited:
"תוכנית המנטורים של אפקה מצטרפת לפילוסופיה של הקשרים האמיתיים בין אנשים כמפתח להצלחה בעולם המקצועי, והיא מספקת כלים ותמיכה כדי לעזור לבוגרים לצמוח ולהשתלב באופן מוצלח בתחום שלהם. ערך מוסף עבורי זה חיזוק הקשרים האישים, הנטוורקיניג והחיבוריות עם המנטורים בתוכנית ועם המנטיס.עבורי זה היה מסע, מסע שבו מנטור ומנטיס יוצרים חיבור ולוקחים אותו לכיוון היעדים שהציבו לעצמם, יחד יד ביד".

תום לב רון, מנטי.
בוגר הנדסה רפואית
מהנדס מחקר במכון הוולקני
:

"כאשר נרשמתי לתוכנית לא ידעתי למה לצפות, איזה מנטור יוצמד אליי ומה אוכל ללמוד מכל התהליך.לאורך חצי שנה הוצמד אליי רונן, מנטור מיומן, בעל נסיון ומעל הכל- אדם טוב אשר זכיתי להכיר.כמנטור, רונן ידע לאתגר אותי, לעזור לי לסמן אתגרים חדשים, להגדיר יעדים ושלל כלים אשר בנינו ביחד אשר ישמשו אותי בעתיד".

 

למידע נוסף על תוכנית המנטורים