סטודנטים לתוכנה פיתחו אפליקציה לסריקת מסמכים ישירות לענן
סטודנטים לתוכנה פיתחו אפליקציה לסריקת מסמכים ישירות לענן

סקר שנערך ב-12 מוסדות אקדמיים מעלה כי רוב הסטודנטים מעלים את חומרי הלימוד למחשבים האישיים שלהם, וכי הפלטפורמה העיקרית לצריכת חומרי לימוד שכתבו סטודנטים אחרים נמצאת בענן האישי של המשתמשים. עוד עולה מן הסקר כי למרות נגישות הסמרטפונים כיום, רוב הסטודנטים מעדיפים להשתמש במכונת צילום לשכפול חומרי הלימוד. עם הנתונים הללו יצאו לדרך גיל פרץ ואביתר אפטקר, סטודנטים להנדסת תוכנה במכללת אפקה, במטרה למצוא פתרון טכנולוגי לייעול הסריקה והצילום של חומרי לימוד. 

סריקת מסמכים הדור הבא 
גיל ואביתר פיתחו את אפליקציית CloudScan, המאפשרת צילום של חומרי לימוד, מחברות, ספרים ועוד, במכונת צילום רגילה, והעלאתם לענן הפרטי של המשתמשים בקליק. המשתמשים מורידים את האפליקציה לטלפון הנייד ומזינים את הקוד הרשום על המכונה. לאחר שהם מתחברים, הם מתבקשים להזין את הדפים למכונה ולסרוק. במהלך הסריקה, מקבל המשתמש משוב על מספר הדפים שנסרקו ובסוף ימצא המשתמש את המסמכים בחשבונו האישי בשירות הענן. 
 
בשלב הראשון הוצבה מכונת צילום במכללת אפקה, במתחם הפיקוס. בהמשך יורחב מספר שירותי ענן הנתמכים למוסדות לימוד נוספים, כדי לאפשר הדפסת מסמכים ישירות מהנייד לעוד ועוד סטודנטים. 

להורדת אפליקציית CloudScan >>