רעיון לפרזנטציה - סטודנטים בסדנה
רעיון לפרזנטציה - סטודנטים בסדנה

מה הקשר בין קורונה, תהליך גיור וניקוי חופים?

מכללת אפקה מאמינה שמהנדסים בכוחם לחולל שינוי אמיתי בחברה.על מנת לעשות זאת הם נדרשים להיות טובים בתחומם, מקצועיים ומלאי חזון ויוזמה. אך לא רק זאת- על מהנדסים כיום להיות יצירתיים, מילוליים, להחזיק בסט של כישורים חיוניים שיעזרו להם למנף את היכולות המקצועיות שלהם אל עבר ההצלחה.

אחד הכישורים החיוניים המהותיים שמכללת אפקה מנחילה לסטודנטים שלה הוא היכולת להציג ולהעביר מסרים בצורה אפקטיבית- קריטריון משמעותי שהתעשייה בוחנת לפיו בבואה להעסיק עובדים חדשים. על מנת לסייע לסטודנטים בחיזוק מיומנות ההצגה שלהם, יזמה יחידת 'אופק' - מרכזים לפיתוח מיומנויות, באמצעות מרכז החדשנות והיזמות של המכללה, את סדנת "איך להפוך כל רעיון לפרזנטציה מנצחת" שהגיע לסיומה בקיץ 23.

בסדנה השתתפו סטודנטים צעירים לתואר ראשון שנים א' ו-ב' ממגוון בתי הספר במכללה.
את התוכן נבחרו להעביר שני מנחים מבית השיטה הג'ינג'ית, שיטה המשלבת טכניקות להעצמת הנוכחות האישית והעסקית: עידית נוידרפר- מייסדת השיטה הג'ינג'ית ובעלת יותר מ-20 שנות ניסיון בעמידה מול קהל ומצלמה ואורי לבנון- מנחה מומחה להעצמת הנוכחות, מבית השיטה הג'ינג'ית.

הסדנה ארכה שמונה מפגשים שכללו פגישות קבוצתיות ואישיות עם כל אחד מהסטודנטים המשתתפים. מפגש סיום הסדנה, שהיה מרגש ומרשים, כלל פרזנטציות של המשתתפים. בין היתר הציגו הסטודנטים רעיונות עסקיים, סיפורים אישיים ועוד. הפרזנטציות מושבו על ידי המנחים וצוות שיפוט מקצועי, אשר העניקו משקל ומשמעות לתהליך שעברו הסטודנטים ולשיפור מיומנויות ההצגה שלהם. בסיום אף הוענקו פרסים לפרזנטציות שבלטו במיוחד.

בין הפרזנטציות שהוצגו במפגש הסיום:

  • איך אפשר להגיע מחוסנים למגיפה הבאה? מפי סטודנט שבחר ללמוד הנדסה רפואית בעקבות הקורונה.
  • איך קשור ביטחון עצמי לחיים של סיפוק ומה הקשר לתהליך גיור ? סיפור אישי מעורר השראה.
  • אפליקציה שיודעת לזהות כל תקלה במנוע ולחסוך לנו כאבי ראש והרבה כסף – הפרזנטציה שזכתה במקום הראשון.


הסטודנטים המשתתפים הודו למכללה, לאופק ולמרכז החדשנות והיזמות על ההזדמנות לשפר את הכישורים שלהם וכן למנחים על ההשקעה, הליווי והזמינות שלהם לאורך כל התהליך.

עידית נוידרפר- מייסדת השיטה הג'ינג'ית ומעבירת הסדנה: "כבר 7 שנים שאנחנו עובדים עם מכללת אפקה בשיתוף פעולה וכל סטודנט הוא עולם. אנחנו מגיעים כדי לצייד אתכם בסט כלים פרקטיים לדיבור מול קהל,  איתם יוכלו לצאת לעולם העבודה ולכבוש כל תפקיד, להתקדם, לגייס משקיעים, ולהציג כל נושא שידרשו.

הסדנא "איך להפוך כל רעיון לפרזנטציה מנצחת" היתה מפגש מרגש עם סטודנטים שהגיעו עם מטרות שונות. אנשים רוצים להתגבר על אתגרים אישיים, על פחד קהל , להצליח לתמצת כל רעיון לכדי פרזנטציה של עד 5 דק, לדבר בביטחון, להסתכל בעיניים, להשתמש בשפת הגוף כדי להעצים את המסרים.  הצלחת התהליך נמדדת עפ"י היכולת של הסטודנטים להתמסר לתהליך, להתאמן עפ"י הפידבקים של המנחים ולא לוותר. התוצאות היו מפתיעות וגם הפרסים מכובדים שמכללת אפקה העניקה למנצחים. תודה על עוד שיתוף פעולה פורה. אורי ואני מחכים לפעם הבאה". 

יעל דנאי מנוחין, מנהלת מרכז החדשנות והיזמות של אפקה: "מהנדסי העתיד, אותם אנו מחנכים כיום באפקה, נדרשים להרבה יותר מידע מקצועי. הם נדרשים לסט שלם של כישורים חיוניים בעזרתם יוכלו להשתלב ולבלוט בתעשייה. היכולת לקחת רעיון ולהפוך אותו לפרזנטציה מנצחת הינה יתרון משמעותי לכל אדם ובמיוחד מהנדס שמבקש להוביל תהליכים, לעשות שינוי ולהשפיע. שיתוף הפעולה של הסטודנטים המשתתפים בסדנה עם עידית ואורי הבטיח כי הם יגיעו מוכנים יותר, מגובשים ורהוטים, אל שוק התעסוקה. אנו באפקה מאמינים כי חלומות נועדו להתגשם ומעודדים את הסטודנטים שלנו לחלום בגדול. הפרזנטציות שהוצגו במפגש הסיום היו מקוריות, מעניינות ומרשימות ואין לי ספק שכל אחד מהמשתתפים בסדנה יקח את הכלים שלמד ויכיל אותם על כל היבט בחייו, ובעיקר בחייו המקצועיים".

כתבות נוספות באפקה: מסלול לימודי ערב