הנדסה בשרות החברה: סטודנטים נרתמו לעזרת ילדים מוגבלי תנועה 

סטודנטים מתכנית SmartUP, תכנית המצטיינים של אפקה, התאימו מכוניות חשמליות לילדים מוגבלי תנועה, באירוע מרגש שנערך באפקה בשיתוף עמותת "גו בייבי גו". בתום האירוע נהגו הילדים הביתה על הרכבים החדשים שקיבלו.

בשישי האחרון נערך באפקה אירוע מרגש ויוצא דופן בשיתוף עמותת "גו בייבי גו" - המספקת מכוניות ממונעות מותאמות אישית ללא עלות, לילדים בעלי נכות מוטורית. במסגרת האירוע, סטודנטים מתכנית SmartUP, תכנית המצטיינים של המכללה בראשות ד"ר שרון גת ובליווי פרופ' חנן יניב, עמלו על ביצוע התאמות ברכבים ממונעים המיועדים לילדים, בכדי שגם ילדים בעלי מוגבלות יוכלו לנהוג על הרכב. כל צוות סטודנטים עבד על רכב אחד בכדי להתאימו ספציפית לילד שהשתתף באירוע. בסיום האירוע, זכה כל ילד לקבל במתנה את הרכב שהותאם עבורו.

רותמים את ההנדסה לטובת החברה

"החשיבות של התאמת הרכבים לילדים היא כפולה", מסבירה סטפני ליבזון מנכ"לית "גו בייבי גו" בישראל, "ראשית היא מעניקה לילדים אפשרות ליהנות מצעצוע שיש לרבים מבני גילם והם מתקשים לעשות בו שימוש בלי התאמות נדרשות, ובנוסף הרכב משמש להם ככלי התניידות מהנה, זאת במקום כיסא הגלגלים השגרתי". ד"ר שרון גת, ראש תכנית המצטיינים במכללת אפקה הוסיפה כי "אנו מחנכים את דור המהנדסים הבא של ישראל שהנדסה זה לא רק סטארט-אפים ואקזיטים, אלא שלא פחות חשוב מכך זה לדעת לנתב את היכולת ההנדסית לטובת תרומה לחברה והובלת שינוי". 

בתמונה חברי תכנית המצטיינים עם הילדה שי-לי והוריה
*תמונות הילדים והוריהם מפורסמות באישור