מפגש solaredge

מפגש זרקור מוצלח במיוחד נערך לאחרונה באפקה עם חברת SolarEdge, חברה ישראלית בין לאומית הממוקמת בין שלושת המובילות בעולם בתחום האנרגיות המתחדשות.
מטרת מפגשי הזרקור של אפקה הינה חשיפת הסטודנטים והבוגרים הצעירים לחברות שונות בתעשייה לפעילות הטכנולוגית של החברה ולתהליך הגיוס בה וזאת בחברות אשר להן משרות פתוחות הרלוונטיות לסטודנטים להנדסה.

הקשר עם חברת SolarEdge נוצר תודות לשיתוף הפעולה בין המרכז לקריירה בהנדסה ומדור קשרי בוגרים, ובתיווכו של דביר אמויאל- ראש צוות חומרה בחברה, בוגר הנדסת חשמל, מוסמך הנדסת אנרגיה מאפקה ומרצה מן החוץ בבית הספר להנדסת חשמל.
במפגש השתתפו למעלה ממאה סטודנטים וסטודנטיות, שנה ג' ומעלה מבתי הספר להנדסת חשמל, הנדסת תעשייה וניהול והנדסה מכנית. באי המפגש זכו לחשיפה אל החברה מידי סטודנט ובוגרי אפקה עובדי החברה. כל אחד מהם הציג בתורו את תחום אחריותו ופעילותו המקצועית בחברה ושיתף את הסטודנטים בתובנות ובעצות ממרום ניסיונו. עוד השתתפו במפגש עובדי צוות הגיוס של  SolarEdge ובהם אורית קספר שחלקה המלצות ודגשים לקראת ראיונות עבודה.

בזמן המפגש ייעץ לסטודנטים איתן חלפון, בוגר הנדסת חשמל באפקה, שעבד בחברה עוד בתקופת התואר להקדיש מחשבה לפרויקט הגמר שלהם ולוודא כי הוא מתכתב עם מסלול הקריירה אליו הם מכוונים מאחר והוא עצמו צבר ניסיון מעשי לסייע לו במשך בעבודתו כמהנדס חומרה, בזכות הפרויקט.

אלעד שטרונקל, סטודנט שנה ג' במסלול הערב של הנדסת תוכנה וחבר במחלקת  האינטגרציה ב- SolarEdge סיפר לאחר ההרצאה על האופן בו אפקה תורמת לו כסטודנט מועסק בתעשייה: "אני מרגיש שאפקה תורמת לי הרבה כלים כסטודנט שכבר עובד בתעשייה. מעבר לידע מקצועי שרלוונטי לדברים בהם אני מתעסק ביום יום, כמו תכנות וחשמל, אני נתקל בהמון מקרים בהם הכישורים החיוניים שאפקה שמה עליהם דגש מסייעים לי.

למשל, חשוב מאוד להיות בעל יכולת למידה עצמית. הרבה משימות שמקבלים מצריכות את זה והכלים שיש לי מאפקה עוזרים לי להצליח".  גם איתן חלפון, הדגיש לחיוב את נושא הכישורים החיוניים באפקה כיתרון בתעשייה והוסיף: "מעבר לכישורים חיוניים, באפקה רמה אקדמית מאוד גבוהה ויתרון משמעותי נוסף הוא המעבדות שנותנות ניסיון מעשי הכרחי".

לדבריו, למרות שסיים את לימודיו לפני שנים, הוא עדיין מגיע לאפקה אחת לכמה חודשים על מנת לעשות שימוש במעבדות המכללה.

המפגש היה מוצלח במיוחד ומעבר לכמות הסטודנטים הגבוהה שהגיעה, נרשמה גם התעניינות ניכרת- האורחים שהגיעו נשאלו שאלות רבות הן במהלך המפגש עצמו והן לאחריו, כששוחחו ישירות עם הסטודנטים.
שמחנו במיוחד כשצוות הגיוס ונציגי החברה שיבחו בפני המארגנים את הנוכחות המרשימה של הסטודנטים ואת הפלטפורמה של מפגשי הזרקור שמתקיימת באפקה.

קרינה מסטר, מנהלת המרכז לקריירה בהנדסה: אנו באפקה מאמינים בהעמקת הקשרים של המכללה עם התעשייה ופועלים לקיים מפגשים ושיתופי פעולה נוספים.
מכללת אפקה רואה חשיבות עליונה בהפניית זרקור לחברות בתחום הטכנולוגיה וההנדסה אשר מציעות הזדמנויות תעסוקה רלוונטיות עבור קהל הסטודנטים והבוגרים שלנו.

 

מפגש solarefge