המרכז לחדשנות ויזמות במכללת אפקה, אגודת הסטודנטים ומד"א קיימו זו השנה השניה ברציפות את המד"אתון - האקתון מיוחד להתמודדות עם אתגרי רפואת החירום. השנה הצטרפו גם אנשי ענף החדשנות בחיל הרפואה, חברת BIRD, שתרמה קורקינטים לפיתוח ובנק הפועלים שתרם את הפרסים לזוכים. 13 הצוותים, שנבחרו להשתתף במד"אתון נפגשו עם מהנדסים ומתכנתים וקיבלו ליווי וייעוץ ממנטורים מטעם מד"א וחיל הרפואה. 

בתום מרתון שנמשך כ-30 שעות רצופות, הוכרזו הזוכים. במקום הראשון זכה צוות,Rafiki שפיתח מערכת בינה מלאכותית המספקת אבחון מלא של מטופל בתוך דקה אחת בלבד. המערכת מתבססת על ניתוח פרוטוקולים רפואיים וחקר מקרים קודמים, ומסייעת לצוותים בתהליך קבלת ההחלטות. במקום השני זכה צוות ,ETOS  שפיתח תוספי תוכנה לטאבלט הקיים ברכבי מד"א והוסיף לו יכולות ויישומונים המאפשרים לנהל ביעילות את האבחונים בשטח. שני הצוותים, Stretcher ומרלו חלקו את המקום השלישי, צוות אחד פיתח אלונקה מיוחדת, שיכולה להסב כל כלי רכב פרטי גדול לכלי פינוי נפגעים והצוות השני פיתח מערכת התרעה מפני התייבשות באמצעות איסוף נתונים פיזיולוגיים.

סטודנטים ובוגרים של אפקה היוו חלק נכבד בצוותים הזוכים. בוגרי אפקה השתתפו גם כמנטורים והיוו סביבת ידע מסייעת לצוותים.אלון ברנע, סגן הנשיא לפיתוח של אפקה: "המד"אתון משלב בין תרומה לקהילה, חדשנות ולמידה תוך כדי עשייה. אפקה מקדמת שילוב זה ושואפת לחנך מהנדסים המחוברים לשטח ומשפרים את העולם והסביבה שבה אנו חיים. זוהי דוגמא נפלאה לכך, ששימוש יצירתי בידע ההנדסי, תוך הבנת הצרכים בשטח מוביל לפיתוחים מצילי חיים ולייעול הטיפול הרפואי. אני מברך על מגמה זו וגאה שאירוע זה הופך למסורת של חדשנות, יצירתיות וחיבור בין הנדסה והצלת חיים, במיוחד לאור העובדה שהשנה הודגם על-ידי מד"א שימוש יישומי בפיתוח שנולד במד"אתון הראשון".