בית הספר להנדסה רפואית במכללת אפקה בראשות ד"ר שרה נפתלי, מקיים קורס בחירה ייחודי בשם "חשיפה לתעשייה ולמרכזים רפואיים" שמובילה המרצה הבכירה פרופ' זהבה בלכמן.  
במסגרת הקורס סטודנטים הלומדים בשנה ד' במחלקה להנדסה רפואית מבקרים באתרים המובילים את הטכנולוגיה ואת הפיתוחים בתחום כדי להיחשף לתעשייה ולמרכזים רפואיים. 
 
הסטודנטים מבקרים בין השאר במחלקות שונות בבתי חולים בארץ, מחלקות שבהן משתמשים בציוד טכנולוגי מתקדם כמו: מכון הלב בתל השומר, מכון הריאות בבילינסון ותא הלחץ באסף הרופא ובחברות המפתחות מכשירים רפואיים לאבחון או לטיפול רפואי כמו חברת InSightec וחברת Nicast המקדמות פיתוחים חדשניים בתחום. 
 
פרופ' בלכמן: "מידי שבוע משוחחים הסטודנטים עם רופאים ועם מהנדסים רפואיים ב'גובה העיניים', זאת תוך שימוש בידע ובטרמינולוגיה רפואית והנדסית, כולל בקיאות ברזי ההנדסה הקלינית אשר נרכשו במהלך שנות לימודיהם במחלקה. המחלקות והתעשיות פתחו את דלתן לסטודנטים ברוחב לב. אנו מקוות כי שיתוף הפעולה אשר נרקם במוסדות השונים ימשך ויורחב". 
"בסיורים רואים הסטודנטים לראשונה ובמו עיניהם כיצד כל הדברים שלמדנו במהלך התואר מהטרמינולוגיה ועד לאלגוריתמים או המכניקה, יכולים להתגבש למכשיר המטפל או המאבחן בעיות רפואיות שונות ומגוונות".  
סטודנטים שהשתתפו בקורס העידו כי "במהלך הסיורים הבנו לעומק וממקור ראשון את המכשירים השונים ואופן השימוש בהם, מהם היתרונות והחסרונות של הקיים, ובכך ניתנה לנו האפשרות לחשוב על פרויקטים עתידיים היכולים לקדם את הטכנולוגיה צעד נוסף קדימה". 

מכללת אפקה רואה חשיבות עליונה בשילוב של פדגוגיות חדשניות כחלק מתוכניות הלימוד ומבקשת למצוא את הדרכים היעילות, החווייתיות והמקוריות ביותר לסייע לסטודנטים ללמוד ולהיחשף לתעשייה שאליה הם ישתייכו כבוגרים, עוד בתקופת התואר.