אם תכנון ופיתוח של מערכות מכניות מורכבות, מערכות מבוססות אנרגיה, רובוטיקה או כלי תחבורה תמיד ריתקו אתכם, אז מסלול הנדסה מכנית במכללה האקדמית להנדסה בתל אביבאפקה הוא המסלול עבורכם. אם אתם סקרנים ומאז שאתם זוכרים את עצמכם רציתם לבדוק את המכניזם מאחורי כל מכונה, כל מערכת ואפילו כל צעצוע, כדאי לכם לקרוא את השורות הבאות. 

הנדסה מכניתהיא למעשה פיזיקה יישומית. המהנדס המכני מתכנן, מפתח, מתַחזק ואפילו מייצר מערכות מורכבות. ללא מהנדסים מכניים לא היינו יכולים לנהוג בכלי רכב, לטוס במטוסים, להשתמש במערכות שמנצלות אנרגיה ובציוד אלקטרוני, ליהנות ממזגנים בימי הקיץ החמים וזה רק על קצה המזלג... בוגרי הנדסה מכנית מעורבים בתהליכים רבים כל כך, שקשה לדמיין את חיינו בלעדיהם. 

הנדסה מכנית במכללת אפקה – המסלול שלך להצלחה 

מסלול הנדסה מכנית במכללת אפקהנחשב לאחד המסלולים המובילים בארץ. אפקה מציגה תוכנית לימודים ייחודית שעומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומאפשרת לבוגריה להשתלב בקלות ובמהירות בתעשייה, הן בארץ הן בחו"ל. 

איך היא עושה את זה? 

 • מרצים מובילים – את מסלול הנדסה מכנית מלווים מרצים בכירים, כולם מהנדסים מקצועיים הנמצאים בקשר מתמיד עם התעשייה. 
 • תוכנית לימודים דינמית – לצד מקצועות המבוא הקבועים, מקפידה מכללת אפקה להתאים את תוכנית הלימודים להתפתחויות המעודכנות ביותר. כך שומרת המכללה על תוכנית לימודית עדכנית המתאימה לדרישות שוק העבודה. כמו כן פועלת אפקה לשלב בתוכניות הלימוד מיומנויות וכישורים רבים שישמשו יתרונות של ממש לסטודנטים עם הגעתם לתעשייה, משום שהם נבחרו בקפידה לאחר מחקר מעמיק עם בכירים שהצביעו עליהם כאנשים שהם מחפשים כעובדים. 
 • תנאי לימוד אופטימליים – סטודנטים במסלול הנדסה מכנית במכללת אפקה נהנים מתנאי לימוד מיטביים; המכללה מצוידת במעבדות מתקדמות ומרווחות, והסטודנטים לומדים את תוכנות השרטוט העדכניות והפופולריות ביותר. המרצים מלווים את הסטודנטים לאורך כל התואר, ודלתם פתוחה תמיד. כמו כן, מכללת אפקה פועלת לשלב בתוכניות הלימוד פדגוגיה חדשנית ומעניינת שתאפשר למידה יעילה, מקורית ומוצלחת. 
 • גמישות – מכללת אפקה מאפשרת לסטודנטים שלה לבחור מסלול משני מסלולי לימוד: מסלול בוקר או מסלול לימודי ערב. סטודנטים הרוצים לפתח את הקריירה שלהם בד בבד עם השלמת תואר בהנדסה מכנית, יכולים לבחור בלימודי ערב במקביל לעבודתם בשעות הבוקר. 
 • הכוונה תעסוקתית – מכללת אפקה מלווה את בוגריה גם לאחר סיום הלימודים. בוגרי הנדסה מכנית נהנים ממחלקת ההכוונה התעסוקתית של המכללה שעושה הכול כדי לעזור להם להשתלב בשוק העבודה. 
 • קשר לתעשייה – אחד היתרונות הבולטים של מסלול הנדסה מכנית במכללת אפקה נעוץ בקשר ההדוק שקיים בין דרישות השוק לתוכנית הלימודים. היכולת של המכללה להתעדכן בכל מה שנוגע להתפתחויות מעניק יתרון לבוגרים ומצייד אותם בידע מעשי שלא יסולא בפז. 
 • ההתמחות בתוכנית הלימודים של המחלקה להנדסת מכונות ומערכות באפקה מתאפיינת במסלולי ההתמחות (קורסי בחירה) הייחודיים הבאים: 
  1. מכניקת מוצק 
  מסלול התמחות המכשיר מהנדסים מכניים בנושאים מתקדמים בחוזק חומרים, במבנים ובתורת הייצור. 
  2. זרימה ואנרגיה 
  מסלול התמחות המכשיר מהנדסים מכניים בתחום הזרימה והאנרגיה תוך התייחסות למקורות אנרגיה מתחדשת וקיימות. 
  3. מכטרוניקה רובוטיקה 
  מסלול התמחות המשלב בין הנדסה מכנית, הנדסת אלקטרוניקה והנדסת תוכנה, ומכשיר את הבוגרים לעבודה במערכות משולבות הדורשות ידע רחב בתחומי הנדסה שונים ומערכות רובוטיות. 
 1. חומרים
  התמחות במסלול חומרים פותחת בפני הבוגרים אין־ספור אפשרויות להשתלב בתפקידי מפתח הדורשים שילוב בין ידע מכני לידע תיאורטי במדע החומר :בתעשיות ביטחוניות ואזרחיות, בתהליכי ייצור ואבטחת איכות ובתחומי מחקר ופיתוח רכיבים וחומרים לתעשיות ההיי־טק, הרפואה והתעופה. בוגרי המסלול יכולים גם להמשיך את לימודיהם לתארים מתקדמים במוסדות להשכלה גבוהה.
  5. מערכות רכב 
  תוכנית הלימודים הייחודית של אפקה בהתמחות במערכות רכב גובשה כחלק משיתוף פעולה של הסגל האקדמי במכללה עם גורמי מקצוע בתעשיית הרכב. ההתמחות מקנה לסטודנטים הזדמנות מיוחדת להכיר לעומק את תחום מערכות הרכב על שלל רבדיו.