מפגש עם meta

שנת הלימודים תשפ"ג ממשיכה לייצר מפגשים איכותיים בין סטודנטים במכללת אפקה ובין התעשייה.
הפעם היה זה מיקי חייטוב, נציג חברת Meta ישראל, המפעילה (בין השאר) את הרשתות החברתיות פייסבוק ואינסטגרם ואת תוכנת המסרים ווטסאפ, שהתארח באפקה.
אל המפגש הגיעו סטודנטים רבים מבתי הספר להנדסת תוכנה, הנדסת תעשיה וניהול ומהתוכנית למדעי המחשב.
חייטוב,  Senior Software Engineerבחברה ובוגר תוכנית ה- Internshipשלמטא סיפר לקהל הסקרן והנלהב על על פעילות החברה, על המוצרים ועל העובדים בה.
הוא פרש בפניהם את הזדמנויות העסוקה והסביר להם אודות הליך הגיוס.
בין הנושאים המרכזיים עליהם שוחח עם הסטודנטים עלה נושא ההכנה לראיונות עבודה: החל מהכנה לראיונות טכניים ועד לעצות מעשיות לצלוח את המשוכה הראשונה בדרך לתעשייה: הבנת התהליך, הבנת החומר הטכני הרלוונטי למשרה, ותקשורת בין אישית טובה.
במהלך המפגש התקיימה סימולציה בה חייטוב פתר יחד עם הנוכחים שאלה אמיתית שהופיעה בראיונות עבודה למטא.

"ההרצאה של מיקי הייתה פרקטית ומעניינת" מספרת דין חחיאשווילי, סטודנטית להנדסת תעשייה וניהול. "היא חשפה בפני הסטודנטים את תחומי העיסוק הנרחבים של חברת Meta, תקפידים רלוונטיים ועוד.
עם קצת אמונה והרבה תרגול אולי נוכל יום אחד לעמוד שם ולהציג גם אנחנו בפני הסטודנטים של אפקה" סיכמה.

קרינה מסטר,מנהלת המרכז לקריירה בהנדסה: אפקה חרטה על דגלה להוביל בחינוך מהנדסים ולתת להם את הכלים הרלוונטיים בכדי להיות מהנדסים מצויינים ולא פחות חשוב מכך- עובדים בעלי ערך מוסף ותרומה משמעותית לתעשייה.
המפגש עם נציג מטא מעיד בצורה נהדרת כיצד גישה זאת באה לידי ביטוי: מפגשי הזרקור של אפקה מאתגרים את הסטודנטים שלנו ומדרבנים אותם לשאוף גבוה.
הם יוצאים מהם כשהם מצוידים בארגז כלים הכולל עצות מעשיות והבנה מעמיקה אודות כמה חשובים הלימודים האקדמיים לצד הכישורים החיוניים שאנו באפקה מעניקים להם.
אנו גאים ושמחים על ההיענות המרשימה בקרב הסטודנטים להשתתפות במפגשים ונמשיך לייצר חיבורים נוספים בין אפקה והלומדים בה ובין התעשייה.

המרכז לקריירה בהנדסה של מכללת אפקה מלווה את הסטודנטים בזמן הלימודים ולאחר קבלת התואר. צוות המרכז מסייע בבחירת התמחות בתוכנית הלימודים, בכיוונים לבחירת פרויקט הגמר ובמציאת משרה ראשונה.