סטודנטים אפקתון 7
סטודנטים
סטודנטים

חיפשתם פעם פרטנר ללימודים וכל החברים שלכם היו עסוקים? מה עם טרמפ למכללה או כיתה פנויה לשבת בה? אולי בקרוב תוכלו להפסיק לחפש בזכות המיזמים שפותחו באפקתון ה-7

בסוף השבוע האחרון נערך במרכז לחדשנות ויזמות של אפקה 'אפתקון 7' - מרתון יזמות בן 24 שעות השם דגש על פיתוח פתרונות להעשרת חווית הלמידה, ההוראה וחיי הקמפוס של הסטודנטים במכללת אפקה.
באירוע השתתפו 32 סטודנטים ובהם נציגים מכל בית ספר שהתחלקו לתשעה צוותים.
בנוסף לקחו חלק באירוע שישה מנטורים וחמישה שופטים.

הסטודנטים אשר עבדו במשך יממה שלמה ורצופה הציגו רעיונות יצירתיים לשיפור חוויית ההוראה והלמידה במכללה בין היתר: מערכות למידה מקוונות, פלטפורמה לניהול תוכן דיגיטלי, לשיתוף חומרים, למשוב ועוד.
הצוותים הפגינו מוטיבציה גבוה, ניהול זמנים נכון ועבודת צוות מרשימה. בסיום הזמן הוצגו לשופטים פרזנטציות מקצועיות וללא ספק הטעמת המיזמים במכללה תסייע לשיפור וקידום חוויית ההוראה והלמידה.

המיזמים המובילים

במקום הראשון זכה צוות S4S אשר פיתח פלטפורמה של "סטודנטים למען סטודנטים" לעידוד למידה משותפת באמצעות חיפוש פרטנרים ללמידה ומאגר שאלות ותשובות. צוות המיזם: נוי צפריר, אדם עוזרי, דניאל ברטשניידר, לירן סורוקין ונתנאל חבס (כל ה-5 מהנדסת תוכנה) הצוות זכה בפרס של 4,000 ₪!

 

הדמיה            הדמיה

 

במקום השני זכו צוות Afeka Go עם אפליקציות נסיעות שיתופיות לסטודנטים של מכללת אפקה.

צוות המיזם: אדר ירושלמי ושי עודני ממדעי המחשב, עינת נתנאל ועמית שלמה מהנדסת תעו"נ.

 

הדמיה   הדמיה

 

במקום השלישי זכו צוות 'קלאס באפס מאמץ' שהגה מערכת ממוחשבת לאיתור כיתות ומרחבי למידה פנויים בזמן אמת ובסיווג לשימושים השונים.

צוות המיזם: שירי גורן ואבנר דוליגנר מהנדסת תעו"נ.

מיזמים נוספים

אור כהן (הנדסת חשמל+תוכנה) סהר גלימידי ואמיר פלג (מדעי המחשב) פיתחו מערכת חכמה העושה שימוש במצלמות זום בכיתות על-מנת לצלם את הלוח בכיתה בזמן אמת, תוך הסרת דמות המרצה וגורמי הסתרה מהתמונה, מה שמאפשר לסטודנטים לקבל צילומי מסך איכותיים של הלוח.

צוות "המסדר" פיתח אפליקציה המסדירה את נושא הרישום לקורסים ע"י איסוף העדפות הסטודנטים לרישום לקורסים והתאמתם ללוח הלימודים. המערכת תאסוף את ההעדפות והאילוצים ותבנה מערכת שעות שתתאים לכולם במידה טובה.

צוות ART (מועדון הרובוטיקה) פיתחו מערכת עזר להפחתת הפרעות מחוץ לכיתה, מסך המותקן בצידו החיצוני של דלת הכיתה נשלט ע"י המרצה שמודיע לסטודנטים בחוץ שמתקיים שיעור ושהם מפריעים.

צוות GucciGang פיתחו מערכת הצבעות לשאלות תשובות - ממשק המאפשר למרצה להציג שאלות בזמן אמת ולסטודנט להצביע לתשובה הנכונה.

צוות "יוניקורן" אשר פיתח מערכת ממוחשבת ליצירה ושיתוף של סיכומי שיעורים באופן מבוקר.

צוות "מעליות" עסקו בבעיית ההעתקה מהלוח שהופכת מאתגרת כשהזמן קצר והראות מופרעת. הצוות הגה מנגנון מכאני המעלה את הלוח למעלה כשזה מתמלא (במקום למחוק) ומאפשר למרצה להמשיך את הכתיבה על לוח תחתון.

צוות השופטים

עו"ד קרן בן-חיים – מנהלת אופק, דר' משה תשובה – ראש בי"ס הנדסת מכונות, גב' טימור זכאי – דיקאנית הסטודנטים, גב' איה תגר - יזמית בקיימות יצירתית ומר רותם מי-טל – בוגר אפקה, מנכ"ל אסגארד מערכות.

משתתפת ההאקתון אדר ירושלמי, סטודנטית למדעי המחשב וחברת צוות  Afeka Go:

"אפקתון היה דרך מדהימה וחווייתית להתנסות, לחוות, להתחבר לחוגים אחרים. היומיים האלה היו עבורי מעולים בין היתר בזכות התחרותיות, הדברים שלמדתי, ואפילו העייפות והאוכל. הכרתי צוות מנטורים מוכשרים ומדהימים וכמובן שהצוותים המתחרים היו אלופים וראו שכל אחד נתן את הכל. אין ספק שאחזור גם בשנה הבאה! תודה על הכל!"

יעל דנאי מנוחין, מנהלת המרכז לחדשנות ויזמות: "החידושים והטכנולוגיה המתקדמת משנים את העולם שבו אנו חיים ולמדים. הידע המשתנה במהירות מסחררת וכמוהו גם תפקידה של האקדמיה, לאור אתגרים חדשים שעומדים לפתחה של החברה כולה..
מכללת אפקה הינה מוסד מוביל לחינוך מהנדסים ועל כן גם לסטודנטים וגם למרצים עומדת האפשרות כמו גם האחריות לשפר ולשדרג את תהליכי הלימוד במכללה וזאת באמצעות חשיבה יצירתית, פדגוגיה חדשנית שיוצאת מחוץ לקופסה והמון אמונה בתהליך החינוכי. האפקתון השביעי הוא דוגמה נהדרת לכך".